AMD ogłasza rodzinę układów FPGA Spartan UltraScale+


Firma AMD ogłosiła dzisiaj rodzinę AMD Spartan UltraScale+ FPGA, najnowszy dodatek do obszernego portfolio zoptymalizowanych pod względem kosztów układów FPGA i adaptacyjnych układów SoC firmy AMD. Zapewniając ekonomiczną i energooszczędną wydajność dla szerokiej gamy aplikacji intensywnie korzystających z wejść/wyjść na brzegu, urządzenia Spartan UltraScale+ oferują najwyższy w branży stosunek wejść/wyjść do komórek logicznych w układach FPGA zbudowanych w 28 nm i w technologii o niższym procesie, dostarczając do O 30 procent niższe całkowite zużycie energii w porównaniu z poprzednią generacją i zawierają najsolidniejszy zestaw funkcji bezpieczeństwa w ofercie AMD zoptymalizowanej pod kątem kosztów.

„Przez ponad 25 lat rodzina Spartan FPGA pomogła w realizacji niektórych z najwspanialszych osiągnięć ludzkości, od ratujących życie automatycznych defibrylatorów po akcelerator cząstek CERN, przesuwający granice ludzkiej wiedzy” – powiedział Kirk Saban, wiceprezes korporacyjny, Adaptive and Embedded Computing Group w AMD . „Opierając się na sprawdzonej technologii 16 nm, rodzina Spartan UltraScale+ zapewnia zwiększone bezpieczeństwo i funkcje, wspólne narzędzia projektowe i długie cykle życia produktów, co dodatkowo wzmacnia naszą wiodącą na rynku ofertę układów FPGA i podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie klientom zoptymalizowanych pod względem kosztów produktów”.

Elastyczny interfejs we/wy i energooszczędne obliczenia

Układy FPGA Spartan UltraScale+ są zoptymalizowane pod kątem zastosowań brzegowych, zapewniając dużą liczbę wejść/wyjść i elastyczne interfejsy, które pozwalają układom FPGA na bezproblemową integrację i efektywną komunikację z wieloma urządzeniami lub systemami, aby zaradzić eksplozji czujników i podłączonych urządzeń.

Rodzina ta oferuje najwyższy w branży stosunek wejść/wyjść do komórek logicznych układów FPGA zbudowanych w technologii procesowej 28 nm i poniżej, z maksymalnie 572 wejściami/wyjściami i obsługą napięcia do 3,3 V, umożliwiając łączność „każdy z każdym” w celu wykrywania krawędzi i aplikacje sterujące. Sprawdzona tkanina 16 nm i obsługa szerokiej gamy opakowań, począwszy od małych rozmiarów jak 10 x 10 mm, zapewniają wysoką gęstość we/wy w ultrakompaktowej obudowie. Bogata oferta AMD FPGA zapewnia również skalowalność, począwszy od zoptymalizowanych pod względem kosztów układów FPGA, a skończywszy na produktach średniej i wysokiej klasy.

Szacuje się, że rodzina Spartan UltraScale+ zapewnia nawet o 30% redukcję mocy w porównaniu z rodziną Artix 7 28 nm, dzięki technologii FinFET 16 nm i wzmocnionej łączności. Są to pierwsze układy FPGA AMD UltraScale+ z wzmocnionym kontrolerem pamięci LPDDR5 i obsługą PCIe Gen 4 x8, zapewniające klientom zarówno energooszczędność, jak i przyszłe możliwości.

Najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa
Układy FPGA Spartan UltraScale+ oferują najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa w ofercie zoptymalizowanych pod względem kosztów układów FPGA firmy AMD.

Reklama
  • Ochrona własności intelektualnej: Obsługa kryptografii postkwantowej z algorytmami zatwierdzonymi przez NIST zapewnia najnowocześniejszą ochronę własności intelektualnej przed ewoluującymi cyberatakami i zagrożeniami. Funkcja fizycznej nieklonowalności zapewnia każdemu urządzeniu unikalny odcisk palca, co zwiększa bezpieczeństwo.
  • Zapobieganie manipulacji: obsługa kluczy PPK/SPK pomaga zarządzać przestarzałymi lub zagrożonymi kluczami bezpieczeństwa, podczas gdy analiza różnicowa mocy pomaga chronić przed atakami z kanału bocznego. Urządzenia posiadają stałą karę za manipulację, co dodatkowo chroni przed niewłaściwym użyciem.
  • Maksymalizacja czasu pracy: ulepszona wydajność spowodowana pojedynczym zdarzeniem pomaga w szybkiej i bezpiecznej konfiguracji przy zwiększonej niezawodności dla klientów.

Całe portfolio AMD obejmujące układy FPGA i adaptacyjne układy SoC jest obsługiwane przez pakiet AMD Vivado Design Suite i Vitis Unified Software Platform, umożliwiając projektantom sprzętu i oprogramowania wykorzystanie zalet produktywności tych narzędzi i objętych adresów IP za pośrednictwem jednego kokpitu projektanta, od projektu po weryfikację.

Oczekuje się, że zestawy do pobierania próbek i ewaluacji rodziny AMD Spartan UltraScale+ FPGA będą dostępne w pierwszej połowie 2025 r. Dokumentacja jest dostępna już dziś, a obsługa narzędzi rozpoczyna się od pakietu AMD Vivado Design Suite w czwartym kwartale 2024 r.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strona produktu.



Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cities: Skylines II Łatka 1.1.2f1 dodaje superrozdzielczość DLSS, poprawki błędów i nie tylko

Cześć wszystkim. W miarę pojawiania się łatki 1.1.2f1 na platformie Steam i w sklepie Microsoft Store przyjrzyjmy się, co zawiera i czego...

Pierwsza na świecie osobista bezprzewodowa platforma audio UWB wyposażona w technologię AntennaWare

Zaprezentowany na targach High End 2024 Remora PRO jest pierwszym na świecie bezprzewodowym urządzeniem audio zapewniającym niezawodne i solidne wrażenia w zastosowaniach konsumenckich...

Superkomputer Aurora z procesorem Intel najszybszy w rankingu AI

Na konferencji ISC High Performance 2024 firma Intel ogłosiła we współpracy z Argonne National Laboratory i Hewlett Packard Enterprise (HPE), że superkomputer Aurora...
Advertisment