Weź udział w 9. edycji konkursu #63sekundy

1 miesiąc temu

„Co niewidoczne, a jednak ważne” to hasło tegorocznej, dziewiątej już edycji konkursu filmowego #63sekundy organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. .

9. edycja konkursu filmowego #63sekundy – 2024 rok

Jeżeli masz od 15 do 22 lat, możesz opowiedzieć w 63-sekundowym filmie o tym, co jest istotne w Twoim życiu, a czego nie widać gołym okiem. Przeszłość i historia czy spojrzenie w przyszłość? Świat wartości? Obawy czy nadzieje? Co niewidoczne, a jednak ważne” – czy dla Ciebie to przyjaźń, miłość, wolność? Żyjemy w czasach, w których dużo miejsca zajmują rzeczy materialne i świat wirtualny. A może jednak najważniejsze dla Ciebie są relacje i wartości, które wyznajesz?

80 lat temu Powstańcy Warszawscy, wtedy Twoi rówieśnicy, walczyli o swoją wolność i przyszłość. Dokonywali niemożliwego, kierując się sercem, honorem, sumieniem i marzeniami. A dla Ciebie co jest tym wszystkim, czego nie widać, a co nadaje sens Twojemu życiu?

W konkursie #63sekundy należy stworzyć i wysłać autorskiego materiał audiowizualny, którego tematem będzie „Co niewidoczne, a jednak ważne”. Prace konkursowe można nadsyłać do 11 kwietnia 2024 roku do godz. 12.00. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić dowolną liczbę filmów, które można nakręcić w dowolnej technologii, dowolnym sprzętem (kamerą, aparatem fotograficznym, telefonem), w jednym z formatów: avi, mpg, mp4 lub mov.

Do konkursu można zgłaszać wyłącznie filmy przygotowane samodzielnie, których autorem jest osoba zgłaszająca i której przysługują pełne prawa autorskie do filmu. Film nie może naruszać przepisów prawa, ani praw osób trzecich (w szczególności dóbr osobistych osób trzecich, praw autorskich, praw pokrewnych, praw do wizerunku), a także nie może zawierać treści powszechnie uważanych za wulgarne, obraźliwe, obrażające uczucia innych osób itp.

  • Krok 1: Wymyśl swoją interpretację tematu „Co niewidoczne, a jednak ważne”.
  • Krok 2: Nagraj dowolną techniką 63-sekundowy film.
  • Krok 3: Wypełnij formularz zgłoszeniowy i poznaj regulamin konkursu.
  • Krok 4: Wyślij zgłoszenie i wygrywaj nagrody!

Co ważne! Długość filmu nie może być dłuższa niż 63 sekundy, a wielkość pliku nie może przekroczyć 100 MB. Filmy należy przesłać przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.63sekundy.pl.

Laureaci konkursu #63sekundy otrzymają nagrody finansowe: 1. miejsce: 10 000 zł, 2. miejsce 2000 zł, 3. miejsce 1000 zł. Nagrody dla finalistów zostaną przyznane podczas gali finałowej Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie.

Ambasadorem tegorocznej edycji jest „zetkacper”, czyli Kacper Zembrzucki.

źródło: 1944.pl

Idź do oryginalnego materiału