Zielone Lwięta po raz drugi zdobywają Twierdzę Modlin! – relacja z RUNMAGEDDON Warszawa Twierdza Modlin 25 maja 2024 r.

sd.ora-warszawa.com.pl 3 dni temu
Zdjęcie: run_1


W ostatni weekend maja 2024 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie – RUNMAGEDDON Warszawa Twierdza Modlin, podczas którego Izbę Adwokacką w Warszawie już po raz drugi reprezentowała blisko 30-osobowa drużyna aplikantek i aplikantów: „Zielone Lwięta”. Zainteresowanie uczestnictwem w biegu wśród naszych Koleżanek i Kolegów przerosło oczekiwania – w Drużynie wystąpiło 11 pań i 17 panów – wszyscy w reprezentacyjnych barwach Adwokatury i Izby Warszawskiej!

Pomysłodawcą stworzenia reprezentacji Izby Warszawskiej na RUNMAGEDDONIE i zarazem Kapitanem Drużyny jest Wiceprzewodniczący Samorządu Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie – apl. adw. Miłosz Kołcz-Otwinowski, który dał się już nie raz poznać jako świetny organizator sportowych i kulturalnych inicjatyw jednoczących członków naszej Izby.

Udział drużyny spotkał się z wielkim entuzjazmem i uznaniem ze strony innych uczestników biegu, którzy mocno doceniali udział środowiska adwokackiego w wydarzeniu. Była ona jedną z największych reprezentacji drużynowych, co było bardzo widoczne na trasie, a także na początku podczas drużynowej rozgrzewki.

Na naszych izbowych Runmageddończyków czekała oryginalna (dłuższa niż oficjalnie!) ponad 8,5-kilometrowa trasa, wytyczona w magicznych przestrzeniach Twierdzy Modlin.

Do pokonania zawodnicy mieli jak podczas poprzedniego startu – ponad 30 różnorakich przeszkód, w tym klasyczne wysokie ścianki, obciążenia, zasieki, wilcze doły, przesmyki, i oczywiście … ciemności i kazamaty Twierdzy! W wiosennej edycji na Zielone Lwięta czekało także wiele przeszkód wodnych, które wzbudziły największe emocje.

Wszyscy jednak bezpiecznie i z wielką satysfakcją dotarli na metę. euforia z ukończenia biegu na długo zapada w pamięć!

Drużyna aplikantów, dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, przyznanemu przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie z budżetu Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu oraz z budżetu reprezentacyjnego – mogła wystąpić w specjalnie zamówionych na RUNMAGEDDON strojach, by pod wspólnymi barwami reprezentować środowisko Warszawskiej Palestry. Dofinansowanie pozwoliło także zmniejszyć każdemu z zawodników wysokie koszty uczestnictwa.

RUNMAGEDDON to kulturowy fenomen, którego częścią możesz stać się w każdej chwili! Dołącz do naszej Drużyny, czekamy na Twoje wsparcie! Siła!

w imieniu Samorządu Aplikantów Adwokackich

apl. adw. Mateusz Tkaczyński

Idź do oryginalnego materiału