- OECD zaprasza sprzedawców na internetowych platformach handlowych do wzięcia udziału w ankiecie
- Ankieta ta jest częścią prowadzonego przez OECD badania rynku konkurencji w sektorze cyfrowym w Polsce, na Łotwie i Litwie
- Badanie zapewni istotny wgląd w funkcjonowanie internetowych platform handlowych z perspektywy sprzedawców, aby pomóc OECD lepiej zrozumieć rynek, a po zidentyfikowaniu problemów, przedstawić odpowiednie zalecenia
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zaprasza sprzedawców korzystających z internetowych platform handlowych do wzięcia udziału w ankiecie mającej na celu dostarczenie informacji na temat ich doświadczeń związanych z korzystaniem z tych platform.
Ankieta ta jest częścią prowadzonego przez OECD badania rynku konkurencji w sektorze cyfrowym w Polsce, na Łotwie i Litwie. Badanie ma na celu zbadanie stanu konkurencji na rynkach internetowych, zidentyfikowanie problemów w zakresie konkurencji, oraz przedstawienie możliwych rozwiązań.
Państwa odpowiedź na tę ankietę dostarczy kluczowych informacji na temat funkcjonowania internetowych platform handlowych z perspektywy sprzedawcy. W szczególności odpowiedź zwiększy zrozumienie rynku przez OECD, pomoże zidentyfikować wszelkie problemy i przyczyni się do opracowania odpowiednich zaleceń dla sektora (które mogą być skierowane do platform i/lub instytucji krajowych, unijnych lub innych).
Ankieta dotycząca internetowych platform handlowych jest dostępna pod poniższym linkiem w języku polskim i angielskim:
https://survey.oecd.org/index.php?r=survey%2Findex&sid=325698&lang=pl
https://survey.oecd.org/index.php?r=survey%2Findex&sid=325698&lang=en
Ankieta jest anonimowa i potrwa do 17 stycznia 2025 r.
Odpowiedzi będą traktowane jako poufne i nie będą udostępniane żadnej organizacji publicznej ani prywatnej. Dane i informacje będą dostępne tylko dla OECD i nigdy nie zostaną udostępnione żadnej internetowej platformie ani pośrednikowi działającemu na tych rynkach.
Otrzymane informacje mogą zostać wykorzystane do sporządzenia raportu końcowego i zostaną zanonimizowane i/lub zagregowane w celu uniemożliwienia identyfikacji.
Przypominamy, iż od jesieni tego roku UOKiK wraz z organami ochrony konkurencji Litwy i Łotwy oraz Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) realizuje projekt wsparcia technicznego Unii Europejskiej (UE) „Badanie rynku i konkurencji: Sektor cyfrowy – Polska, Łotwa i Litwa”, którego celem jest pomoc w zapewnieniu konkurencyjności na rynkach cyfrowych ww. krajów.