Wiele osób lęka się pozwania banku o unieważnienie umowy kredytowej. Są oni przekonani, iż z bankiem nikt nie wygra. Boją się także, iż bank wystąpi przeciwko nim z pozwem o zapłatę wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. I ostatecznie – płacą i płaczą. Czy warto starać się o unieważnienie umowy kredytowej i odfrankowienie kredytu? Jak może pomóc kancelaria specjalizująca się w kredytach frankowych?
Pomoc frankowiczom – sady są po ich stronie
Chciałabym zachęcić wszystkich, którzy zaciągnęli kredyty w CHF do walki o swoje przed sądem. Bo sądy w sprawach frankowych są z Wami!
W obecnym stanie orzecznictwa głupstwem byłoby nie wystąpienie przeciwko bankowi o zapłatę i o unieważnienie umowy kredytowej. Wszystkie sprawy jakie prowadzę od 2020 roku kończą się sukcesem. Wszystkie są wygrane. Oznacza to, iż realna jest pomoc frankowiczom i nie muszą obawiać się oni instytucji finansowych, bowiem prawo jest po ich stronie.
Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, czy bankom się należy?
Dużo emocji wzbudza możliwość dochodzenia przez banki roszczeń o wynagrodzenie za korzystanie przez kredytobiorców z udostępnionego im kredytem kapitału. Tu też sprawa jest już przesądzona. Nic bankowi nie należy się.
Banki oczywiście stoją na stanowisku, iż skoro umowa kredytowa jest nieważna, to musi być ważne wynagrodzenie za korzystanie z ich kapitału. Z takimi roszczeniami często występują do kredytobiorców, stąd też ich obawa, iż mimo, wygrania sprawy o unieważnienie kredytu we frankach przyjdzie im zapłacić horrendalne sumy „odszkodowania”. Czy faktycznie kredytobiorcy frankowi mają się czego obawiać?
Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału a orzecznictwo sądów
Sądy polskie rewelacyjnie radzą sobie z kwestią roszczeń banków o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Nie pozwalają na przyjęcie niesłusznych i zastraszających pomysłów przeciwko kredytobiorcom. Świadczą o tym dotychczasowe wyroki w sądach polskich. Wszystkie korzystne dla pozwanych kredytobiorców. Powództwa Banków za korzystanie z kapitału zostały prawomocnie oddalone. W uzasadnieniach wyroków sądy stwierdziły, iż żądanie kierowane przez bank już po unieważnieniu umowy kredytu frankowego o zapłatę wynagrodzenia za korzystanie z kapitału jest sprzeczne z prawem unijnym, ochroną konsumenta i nie znajduje oparcia w żadnym z polskich przepisów.
Tak samo uważa Rzecznik Praw Obywatelskich i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Niech każdy kredytobiorca walczy o swoje, bo warto. To my a nie banki jesteśmy na prawie. W sprawach o unieważnienie kredytu frankowego zapraszam do kontaktu.