Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Łukasz Jankowski nie zamierza stać bezczynnie i przyglądać się, jak rząd gromadzi dane o wynagrodzeniach medyków. Zapowiedział, iż o ile prezydent Karol Nawrocki nie zawetuje przyjętej przez parlament ustawy, lekarze skierują sprawę do trybunałów europejskich.