Zapowiedzi o finansowaniu mediów publicznych bezpośrednio z budżetu państwa i rezygnacji z tradycyjnego abonamentu wciąż czekają na realizację, tymczasem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zatwierdziła już podwyżki na 2027 rok. Za używanie telewizora zapłacimy o 4 złote miesięcznie więcej, co automatycznie podnosi karę za brak rejestracji odbiornika do poziomu 1035 złotych.