Możliwość płoszenia niedźwiedzi brunatnych, wilków i żubrów w sposób niezagrażający ich życiu będzie możliwa. Prezydent RP podpisał zmiany w ustawie o ochronie przyrody, które są odpowiedzią na realne obawy i apele części mieszkańców Polski. W świetle wydarzeń z ostatnich miesięcy, a także z ubiegłego tygodnia z Przemyśla, nowelizacja ma zapewnić większą i skuteczniejszą ochronę ludzi.