Prezesi PGE, Orlenu, Enei i Tauronu zawarli w Gdańsku porozumienie o współpracy przy odbudowie zniszczonej wojną infrastruktury energetycznej Ukrainy. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun zaznaczył, iż udział polskich przedsiębiorstw w procesie odbudowy naszego wschodniego sąsiada jest czymś naturalnym i nie powinien budzić wątpliwości.