Tęczowy Gdańsk. Kotula i Dulkiewicz w marszu LGBT

2 tygodni temu
Zdjęcie: Flaga LGBT, zdjęcie ilustracyjne Źródło:Flickr / Tony Webster / CC BY-SA 2.0


Manifestacja Lewicy i środowisk LGBT przeszła przez Gdańsk. – Mowa nienawiści, związki partnerski, ustawa o uzgodnieniu płci. To nasze absolutne minimum – deklarowała minister Kotula tuż przed marszem.


Przez Gdańsk przeszła manifestacja ponad 2 tysięcy osób. W przemarszu środowisk LGBT wzięli udział prezydenci Trójmiasta.


twitter


Trójmiejski "Marsz Równości" był organizowany jest już po raz dziewiąty. W tym roku manifestacja przeszła pod hasłem: "Otwórz drzwi na... miłość, równość, różnorodność – na nas!".


twitter


W marszu uczestniczyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek i prezydent Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim.


Marsz napotkał dwie małe kontrmanifestacje złożone z grup modlących się osób.


Kotula zapowiada ustawę o mowie nienawiści


Tuż przed marszem głos zabrała Katarzyna Kotula, minister ds. równości, która ostro zaatakowała prezydenta Andrzeja Dudę. – Kiedy przypominam sobie te słowa: "To nie ludzie, to ideologia", to były najbardziej obrzydliwe słowa, jakie Prawo i Sprawiedliwości i Zjednoczona Prawica kierowały do społeczności LGBT – mówiła.


Jak stwierdziła, przez ostatnich osiem lat "nagminnie" łamano prawa człowieka w Polsce. Kotula dodała, iż społeczności LGBT należy zagwarantować poczucie bezpieczeństwa i wsparcie.


Minister dodała, iż w czwartek na stałym komitecie Rady Ministrów został przyjęty projekt ustawy nowelizującej kodeks karny w kierunku zakazu "mowy nienawiści". Na początku przyszłego tygodnia projekt wtorek zostanie zaprezentowany na posiedzeniu rządu. – Mowa nienawiści, związki partnerski, ustawa o uzgodnieniu płci. To nasze absolutne minimum – deklarował Kotula tuż przed marszem.


Kotula: Dla LGBT zawiążę pakt z diabłem


Minister Kotula jest zadeklarowaną orędowniczką postulatów LGBT. Podczas niedawnego marszu równości w Łodzi przekazała, iż będzie starała się przekonać do swojej wizji "twardogłowych" i "pseudokonserwatywnych" polityków z rządzącej koalicji.


– Po związki partnerskie, po równość małżeńską, po ustawę o uzgodnieniu płci, po godność i prawa człowieka dla społeczności LGBT pójdę do piekła i zawiążę pakt z diabłem – obiecywała.


Czytaj też:"Nagraliśmy już pierwszy odcinek". Program LGBT niedługo pojawi się na antenie TVPCzytaj też:"Ale wstyd". Musk skomentował doniesienia o Trzaskowskim
Idź do oryginalnego materiału