Zarządzanie spółką można nazwać sztuką szczególnie, gdy nowy prezes zarządu musi mierzyć się z zaległościami wobec ZUS oraz US, spowodowane przez poprzedni zarząd, a dodatkowo obowiązkiem spłaty pożyczki jaka została udzielona spółce przez jej właściciela. Czy wobec tego wykorzystanie środków z pożyczki na cele spółki, ale niezgodne z celami jakie stawiał pożyczkodawca może być rozpatrywane jako przestępstwo oszustwa? Niestety tak, co pokazał akt oskarżenia wniesiony przez prokuraturę przeciwko klientowi KKZ. Jednak dzięki skutecznemu działaniu r.pr. dr. Pawła Gołębiewskiego Szefa Praktyki Przestępczości Międzynarodowej i Obsługi Klienta Zagranicznego, cała sprawa, po kilku latach batalii sądowej, skończyła się dla klienta uniewinnieniem.
Zarządzanie ma wiele aspektów, a decyzje biznesowe nie zawsze są proste, ale zawsze z należytą starannością wykonywane przez zarząd, pomogą uwolnić się od ewentualnej odpowiedzialności. Poza wnikliwą analizą materiału, analizą przepływów finansowych, wnioskami dowodowymi o przesłuchanie nowych świadków, najważniejsze okazało się również zagraniczne prawo cywilne kraju pożyczkodawcy. Zostało ono przez mec. Gołębiewskiego podniesione i tym samym wykazano, iż wcale nie jest oczywiste, iż wspólnik spółki podpisujący umowę pożyczki może być pokrzywdzonym.
Przestępczość gospodarcza to jeden z kluczowych obszarów działania KKZ, a doświadczenie jakie mają nasi specjaliści w tej dziedzinie po raz kolejny działało na korzyść naszych klientów.
Gratulacje dla mec. Gołębiewskiego za skuteczne poprowadzenie sprawy.