W dzisiejszym wpisie chciałabym się … pochwalić;)
Upadłość konsumencka sukcesy
Dziś będzie na temat upadłość konsumencka sukcesy. Wyjaśniam, iż piszę trochę na fali emocji, gdyż właśnie wróciłam z sądu, po kolejnej rozprawie w sprawie ustalenia planu spłaty wierzycieli w upadłości konsumenckiej klienta – i znów wygrana!
Nasz klient były alkoholik i narkoman otrzymał korzystny plan spłaty wierzycieli: rata 300 zł na 24 miesiące!
Stan faktyczny należał do skomplikowanych, zadłużenie wyniosło łącznie ok. 340 tys. zł, było 21 wierzycieli, a pisanie wniosku zajęło ok. 3 miesiące. Był to czas intensywnej pracy i ciągłej wymiany informacji z klientem (spotkania z klientem, rozmowy telefoniczne, e-maile, setki stron skanów otrzymanych dokumentów). Sama dokumentacja medyczna klienta miała nieco ponad 300 stron! Oczywiście trzeba było się z nią szczegółowo zapoznać i sądowi przedłożyć tylko część z niej – tę obrazującą najważniejsze kwestie, gdyż:
- nie do końca cała zawarta w niej treść była na korzyść klienta,
- przedłożenie całości dokumentacji mogłoby nie być „zjadliwe” dla sądu, a tym samym wydłużyć proces rozpoznawania wniosku przez sąd. Ja natomiast działałam według zasady, iż sądowi należy w miarę możliwości ułatwiać pracę podając wszystkie informacje „na tacy”.
Ostatecznie został sporządzony wniosek o upadłość konsumencką, który liczył 234 strony. Ten wniosek został złożony w dwóch egzemplarzach. Zatem łącznie złożyłam w sądzie ok. 500 stron.
Przeczytaj także:
Upadłość konsumencka sukcesy – rozprawa o ustalenie planu spłaty
O co sąd pytał klienta na rozprawie?
Otóż, o jego wydatki i dochody, możliwości zarobkowe, terapię leczenia uzależnień, obecną sytuację osobistą itp. Gwoli wyjaśnienia informuję, iż w sprawach o upadłość konsumencką zasadą jest brak rozprawy przed ustaleniem planu spłaty wierzycieli, a rozprawa wyjątkiem od reguły. Sąd ustala plan spłaty wierzycieli po przeprowadzeniu rozprawy, o ile upadły, syndyk lub wierzyciel złożył wniosek o przeprowadzenie rozprawy. Najczęściej w swojej praktyce spotykam się z sytuacją, gdy o rozprawę wnioskuje wierzyciel.
Oczywiście treść ustalonego planu spłaty wierzycieli klienta ucieszyła mnie niezmiernie. Zwłaszcza, iż sądy różnie podchodzą do niewypłacalności osób uzależnionych od nałogów. W tej sprawie udało się przekonać sąd do tego, iż upadły popadł w niewypłacalność w sposób niezawiniony. To są chwile, w których czujesz, iż zwraca się cały trud włożony w opracowanie wniosku. To są chwile, które dają każdemu prawnikowi poczucie spełnienia;)
Upadłość konsumencka sukcesy – 100% skuteczność
I przy okazji tej sprawy chcę się pochwalić statystykami. Mianowicie nasza kancelaria w okresie od września 2021 r. do września 2023 r. odniosła stuprocentową skuteczność prowadzonych spraw o upadłość konsumencką. W tym okresie ogłosiliśmy kilkaset upadłości konsumenckich, w tym ok. dwustu upadłości konsumenckich byłych indywidualnych przedsiębiorców, byłych nałogowców (w tym hazardzistów, narkomanów, alkoholików), upadłości konsumenckich prezesów spółek z o.o., wspólników spółek. Pozostałość ogłoszonych przez nas upadłości to sprawy osób fizycznych, które wpadły w pętlę długów. Duma nas rozpiera! Mnie najbardziej cieszy charakterystyczny wyraz niedowierzania na twarzy niemal każdego klienta zaraz po tym jak sąd ogłosił upadłość. Bezcenne!
Na zdjęciu kwiaty od klienta – mały wyraz wdzięczności.
Jeśli wystarczająco mocno dbasz o wynik, z pewnością go osiągniesz
– William James
*****
O tym, co się wydarzy po ogłoszeniu przez Ciebie upadłości konsumenckiej przeczytasz we wpisie: Ogłosiłeś upadłość konsumencką i co dalej