Warsztaty dla państw Partnerstwa Wschodniego

1 rok temu
  • „Kontrola koncentracji – wybrane problemy i sektory” – to temat warsztatów, zorganizowanych przez UOKiK, MSZ i KSAP dla przedstawicieli Ukrainy, Gruzji i Mołdawii.
  • „Kontrola koncentracji – wybrane problemy i sektory” – to temat warsztatów, zorganizowanych przez UOKiK, MSZ i KSAP dla przedstawicieli Ukrainy, Gruzji i Mołdawii.
  • UOKiK kontynuuje swoje wsparcie eksperckie dla Ukrainy i innych państw Partnerstwa Wschodniego.
  • Na zaproszenie UOKiK do inicjatywy dołączyły europejskie urzędy ochrony konkurencji oraz KE, US FTC i OECD.

Od 21 do 25 listopada w Warszawie realizowane są warsztaty dla przedstawicieli urzędów ochrony konkurencji z Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Uczestnicy zapoznają się z wieloma aspektami kontroli koncentracji w oparciu o doświadczenia praktyków z różnych państw. Inicjatywa ta ma na celu wsparcie urzędników z Ukrainy i innych państw Partnerstwa Wschodniego, pod przewodnictwem merytorycznym UOKiK.

Warsztaty prowadzone będą przez specjalistów z UOKiK oraz z urzędów ochrony konkurencji ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Portugalii i Litwy. Swoją wiedzą ekspercką podzielą się również przedstawiciele Komisji Europejskiej, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Podczas pięciu dni seminarium omówionych zostanie wiele tematów dotyczących kontroli koncentracji, m.in. studium przypadków koncentracji w sektorze farmaceutycznym, przykłady postępowań, czy wyzwania związane z dynamicznie rozwijającą się aktywnością przedsiębiorców w e-biznesie.

Prowadzone przez praktyków warsztaty tematyczne obejmą interaktywne sesje pytań i odpowiedzi oraz dyskusje uczestników. Pozwoli to na wymianę doświadczeń i pogłębioną analizę zagadnień w kontekście specyfiki poszczególnych rynków.

- Wzajemne wsparcie i partnerstwo mają jeszcze większe znaczenie w trudnych czasach. W obliczu aktualnych wyzwań jeszcze bardziej doceniamy znaczenie współpracy międzynarodowej i płynące z niej korzyści. Jestem dumny, iż doświadczenie trzydziestu lat istnienia UOKiK daje nam możliwość wspierania innych urzędów. Chcemy połączyć siły z naszymi międzynarodowymi partnerami i pomóc w dostarczaniu wiedzy specjalistycznej potrzebnej innym urzędom antymonopolowym - mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Projekt jest organizowany w ramach programu Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego: https://ksap.gov.pl/ksap/projekty-szkoleniowe/projekty-aktualnie-realizowane/akademia-administracji-publicznej-partnerstwa i finansowany ze środków polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP.

Idź do oryginalnego materiału