Hala dla małego, lub średniego przedsiębiorstwa – kiedy podjąć decyzję?

7 miesięcy temu

Artykuł sponsorowany.

Warto jednak pamiętać, iż załatwienie niezbędnych formalności wymaga czasu. Nie można również nie wspomnieć o dynamicznie wzrastających cenach – drożeją materiały, a także usługi. Być może to właśnie teraz jest najlepszy moment na to, aby zainwestować w rozwój przedsiębiorstwa. W tym wpisie zamieszczono zbiór przydatnych wskazówek, które z pewnością okażą się pomocne.

Brak miejsca do przechowywania

Brak wystarczającej przestrzeni magazynowej to spory problem wielu firm. Zdarza się, iż rozbudowa istniejącego już obiektu jest kompletnie nieopłacalna. Na uwagę zasługuje możliwość wzniesienia konstrukcji tymczasowej, z której można korzystać maksymalnie 180 dni w roku. Po tym czasie konieczna jest jej rozbiórka. Producent hal namiotowych Łukasiuk podkreśla, iż jest to rozwiązanie cieszące się dużym zainteresowaniem. Istnieje możliwość przekształcenia hali tymczasowej w stałą, jednak wymaga to terminowego dopięcia formalności.

Funkcjonalny magazyn to sprawdzony sposób na usprawnienie pracy. Dlaczego coraz więcej firm decyduje się na budowę hali namiotowej? Głównie ze względu na możliwość zoptymalizowania kosztów. Tradycyjne budowle murowane i drewniane są kosztowne we wzniesieniu. Montaż konstrukcji trwa najczęściej mniej niż miesiąc, dzięki czemu relatywnie gwałtownie można zacząć korzystać z obiektu. Dobrym wyborem jest wybór generalnego wykonawstwa.

Rozwój przedsiębiorstwa

Nie jest zaskoczeniem, iż potrzeby firmy zmieniają się wraz z upływem czasu. Rozwój przedsiębiorstwa to doskonała opcja na budowę hali. Może być ona wykorzystywana do różnych celów, więc wszystko zależy od profilu działalności. Obiekt projektowany jest od podstaw w oparciu o wymagania inwestora, a także normy i standardy obowiązujące w danej branży. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy potrzebują obiektu do garażowania maszyn i urządzeń, sortowni, czy towarów. Hale namiotowe to także interesujące rozwiązanie dla przedsiębiorstw działających w branży rolniczej.

Małe i średnie firmy muszą się rozwijać, aby sprostać stale zwiększającym się oczekiwaniom. W zdecydowanej większości przypadków nie da się uniknąć nowych inwestycji. Warto jest jednak myśleć przyszłościowo, gdyż pozwala to zoptymalizować koszty. Hale namiotowe są łatwe w ewentualnej rozbudowie, co sprawia, iż choćby po kilku latach można bezproblemowo zwiększyć powierzchnię użytkową.

Wykorzystanie potencjału rynku

Z roku na rok rosną stawki obowiązujące w branży budownictwa przemysłowego. Budowa hali jest sposobem na wykorzystanie potencjału rynku. Nie trzeba obawiać się, iż inwestycja gwałtownie straci na wartości. Przedsięwzięcie jest szczególnie opłacalne w przypadku dogodnej lokalizacji, która cieszy się sporą popularnością. Mnóstwo firm szuka hal na wynajem krótko lub długoterminowy. To rewelacyjny pomysł dla przedsiębiorstw poszukujących dodatkowych źródeł finansowania.

Dobrze wiedzieć, iż konstrukcje modułowe (w tym hale namiotowe) mogą zostać bez problemu odsprzedane. Wszystko za sprawą prostego demontażu oraz montażu. Jeśli hala przestanie być już potrzebna, to można rozważyć jej sprzedaż, a tym samym odzyskać część zainwestowanych środków. W przypadku obiektów tradycyjnych jest to proces trudniejszy w realizacji (m.in. ze względu na ograniczenia związane z lokalizacją lub własnością gruntu).

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dotacje na rozwój działalności. Spory wybór programów zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania środków na budowę hali.

Idź do oryginalnego materiału