Kolejna kooperacja Polskich Linii Oceanicznych z studentami Akademii Marynarki Wojennej

1 tydzień temu

Zrównoważony rozwój i nowoczesne technologie to dziś jedne z kluczowych obszarów kształcenia młodych specjalistów. W odpowiedzi na te potrzeby Polskie Linie Oceaniczne zacieśniają współpracę z Akademią Marynarki Wojennej.

W siedzibie PLO podpisano nową umowę dotyczącą praktyk zawodowych dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, specjalność Energetyka Odnawialna. Dzięki niej przyszli absolwenci AMW zyskają możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, innowacyjnych technologii oraz praktycznych rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój.

– Jesteśmy dumni, iż możemy wspierać młodych specjalistów w ich drodze do zawodowego sukcesu. To kolejny krok w budowaniu współpracy pomiędzy OWP a AMW. Poprzednie edycje były skierowane do studentów innych kierunków studiów, co świadczy o naszej otwartości na różnorodne umiejętności i kierunki studiów – podają w komunikacie PLO.

Dla studentów to doskonała okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia i zrozumienia specyfiki pracy na morzu. Praktyki rozwiną ich umiejętności zawodowe i przygotują do wyznań w przyszłości.

W marcu obie instytucje podpisały również porozumienie w sprawie praktyk dla studentów. Dotyczyło to studentów III roku na kierunku Bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce.

Połączenie sił Polskich Linii Oceanicznych i Akademii Marynarki Wojennej pozwala na inwestycje w rozwój nie tylko samych specjalistów, jak i całej branży morskiej. Nadaje to nieustanne polepszenie standardów edukacji oraz promowanie innowacji w transporcie morskim.

Polskie Linie Oceaniczne S.A. to armator z siedzibą w Gdyni, posiadający ponad 70-letnie doświadczenie w żegludze liniowej. Firma skupia się na usługach przewozu morskiego, głównie na trasach europejskich, a także działa jako holding zarządzający kilkunastoma spółkami z sektora morskiego i logistycznego.

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte to uczelnia wojskowo-cywilna z bogatym zapleczem badawczym i dydaktycznym. Kształci nie tylko przyszłych oficerów, ale również cywilnych specjalistów w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem, energetyką i nowoczesnymi technologiami.

AMW od lat buduje sieć partnerską z przedsiębiorstwami z branży morskiej i przemysłu obronnego. Współpracuje m.in. z Airbus Helicopters, grupą Saab czy PŻB Offshore, realizując wspólne programy edukacyjne, praktyki, staże oraz projekty badawcze.

fot. PLO

Idź do oryginalnego materiału