Nowy podatek cukrowy od 2027 roku. Rząd omija weto i bierze się za energetyki

2 godzin temu
Cola, energetyki, napoje ze słodzikami, część piw bezalkoholowych, syropy i niektóre suplementy diety – wszystkie te produkty mogą zostać objęte wyższą opłatą od 1 stycznia 2027 r. Ministerstwo Finansów wraca do rozwiązań, które kilka miesięcy temu zostały zawetowane przez prezydenta. Tym razem projekt ponownie trafił do konsultacji i zakłada nie tylko podwyższenie stawek tzw. podatku cukrowego, ale także rozszerzenie listy produktów objętych opłatą.
Idź do oryginalnego materiału