Ustawa o podatku od nadzwyczajnych zysków firm paliwowych wraca do Sejmu. Senatorowie zaproponowali poprawki. Dzięki nowemu podatkowi do budżetu państwa mogą wpłynąć choćby 4 mld zł. Te pieniądze mają zostać wykorzystane do kończącego się w lipcu pakietu CPN (Ceny Paliwa Niżej).