Zwycięzcy Konkursu HR & PAYROLL MASTER 2023

1 rok temu

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o kadrach, płacach i HR, czyli HR & PAYROLL MASTER 2023 zgromadziła ponad 1700 osób pragnących sprawdzić się w wymagającej formule. Konkurs składał się z trzech etapów – dwóch testów wiedzy oraz prezentacji przed Jury Konkursowym. W duchu rywalizacji, do pierwszego testu wiedzy przystąpiło 1300 osób. Aż 450 z nich przeszło do drugiego etapu. W finale znalazło się 13 najlepszych, których zadaniem było opracowanie rekomendacji dla zarządu, na podstawie zadanego przez Jury Konkursowe casusa oraz omówienie ich podczas prezentacji na żywo, w wyznaczonym czasie.

Dziękujemy znamienitemu gronu Jury za wsparcie merytoryczne tego projektu.

Przewodnicząca Jury: Monika Smulewicz

Członkowie Jury:

dr hab. Krzysztof Walczak, prof. UW

dr Iwona Gęsicka

dr Marcin Wojewódka

r.pr. Joanna Cur

Donata Hermann

Zdobywczyni I miejsca – Agnieszka Asman

Z wykształcenia magister rachunkowości, posiadaczka certyfikatu księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Od blisko 20 lat zajmuje się księgowością, podatkami oraz kadrami i płacami – przez pierwsze 3 lata w ramach zatrudnienia w biurach rachunkowych, a w tej chwili już 17-sty rok prowadzi własną działalność gospodarczą w tej branży. W międzyczasie równolegle pracowała jako główny księgowy w samorządzie zawodowym radców prawnych i w firmie budowlano-transportowej. Zasadniczo w pierwszej kolejności jest księgową, a kadry i płace były zawsze tematem pobocznym w jej pracy zawodowej, dlatego też, żeby usystematyzować i zweryfikować swoją wiedzę, bardzo często i intensywnie korzystała z publikacji blogowych HR na szpilkach. Jest Absolwentką Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego, którą po 9 miesiącach wytężonej pracy ukończyła z wyróżnieniem.

Za zajęcie pierwszego miejsca Agnieszka otrzymała m.in. voucher na studia podyplomowe z prawa pracy na Uczelni Łazarskiego. Dziękujemy dr Magdalenie Rycak za wsparcie przedsięwzięcia i ufundowanie nagrody!

Zdobywczyni II miejsca – Agata Maćkowiak

Pierwsze studia, kiedy nie wiedziała jeszcze co chce w życiu robić, wybrała “bezpiecznie” – Ekonomika i organizacja małych i średnich przedsiębiorstw w Lesznie. Studia magisterskie w Poznaniu na Akademii Ekonomicznej ukończyła na kierunku Ekonomika pracy i zarządzanie kadrami. Jednym z niewielu przedmiotów związanych z kadrami były zajęcia z Prawa pracy, które (jak się potem okazało) były początkiem jej drogi w kadrach i płacach. Po rozpoczęciu pracy w kadrach ukończyła Prawo Pracy na studiach podyplomowych na UAM w Poznaniu. Pracę zawodową w kadrach i płacach rozpoczęła prawie 15 lat temu. Pierwsze doświadczenie zdobywała w centrali sieci marketów spożywczych w Poznaniu – rok 2008 był rokiem rynku pracownika i to dało jej szansę na dostanie pracy bez posiadania doświadczenia, ale z “fascynacją” prawem pracy wyniesioną ze studiów – ktoś w nią uwierzył i dał jej szansę! Po 12 latach pracy postanowiła spróbować swoich sił w firmie z branży automatyki i robotyki w Poznaniu, gdzie pracuje do dzisiaj. Bardzo chętnie korzysta z udostępnianych na blogu HR na szpilkach materiałów i treści oraz śledzi działalność Moniki Smulewicz na portalach społecznościowych. Prawo pracy to nie jedyna jej pasja. Ukończyła 3-letni państwowy kurs kwalifikacyjny w zawodzie Krawiec. Kadrowa-Krawcowa!

Zdobywca III miejsca – Rafał Lewiński

Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w 2004 roku – specjalnościach Rachunkowość oraz Funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw. Pracę w kadrach i płacach rozpoczął w 2003 roku i kontynuuje ją do teraz. w tej chwili jest kierownikiem działu obsługi kadrowo-płacowej w WL Finanse Sp. z o.o. w Krakowie. O działalności Moniki Smulewicz i HR na szpilkach dowiedział się 4 lata temu od koleżanek z pracy. Od tego czasu śledzi blog i jest stałym bywalcem webinarów (szczególnie dobrze wspomina webinar o zmianach w urlopach rodzicielskich, podczas którego został ogłoszony Konkurs).

Partnerzy Konkursu i fundatorzy nagród:

Idź do oryginalnego materiału