W poniedziałek prokuratura wszczęła dwa postępowania dotyczące Szpitala Południowego. Pierwsze obejmuje podejrzenie oszustwa na kwotę przekraczającą pół miliona złotych, drugie natomiast dotyczy nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Antoni Skiba.