Pierwsze od początku wojny statki pod holenderską banderą przepłynęły przez Cieśninę Ormuz - podało w czwartek stowarzyszenie holenderskich armatorów KVNR. Większość holenderskich jednostek pozostaje jednak w Zatoce Perskiej, gdzie realizuje prace hydrotechniczne.