Ringier Axel Springer zamyka forum PCLab

1 miesiąc temu

Czy pamiętacie jeszcze serwis PCLab? Jeden z najstarszych polskich serwisów technologicznych powstał w 2002 roku i został zamknięty po przejęciu przez niemiecki Ringier Axel Springer w 2020 roku. Przetrwało między innymi forum PCLab, które jednak teraz po kilku latach również zostanie zamknięte. Komunikat w tej sprawie pojawił się już na forum, ku wielkiemu rozczarowaniu jego użytkowników.

To koniec forum PCLab – zamknięcie 30 listopada 2024 roku

Administrator Serwisu Forum PC LAB – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wypowiedział z miesięcznym okresem wypowiedzenia całość usług Serwisu Forum PC LAB. Oznacza to smutny koniec forum PCLab, którego zamknięcie wyznaczono na 30 listopada tego roku. Użytkownicy będą mogli z niego korzystać już tylko do 29 listopada.

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań

– przekazał Administrator.

Źródło: mat. własny – zrzut ekranu

Fora dyskusyjne w starym stylu to rzadkość w dzisiejszych czasach. Większość dyskusji przeniosła się na Facebooka, co zdaniem wielu zwolenników podstawowych form komunikacji z minionych nie oznacza nic dobrego. Fora w dużej mierze uśmierciły nie tylko nowe media społecznościowe, ale także rygorystyczne przepisy, wymagające skrupulatnej moderacji treści. Zamknięcie forum PCLab to prawdopodobnie wynik chłodnych korporacyjnych kalkulacji ekonomicznych.

Przypuszczam, iż nie wiecie nawet, iż forum Instalki.pl przez cały czas działa, choć aktywność na nim jest… skromna.

Ford ucieka z Polski. Produkcja akumulatorów jest nieopłacalna

Źródło: mat. własny via forum.pclab.pl

ciekawostkipolska
Idź do oryginalnego materiału