Urząd Morski w Gdyni oczami swoich pracowników. Zobacz ich wyjątkowe zdjęcia

9 godzin temu

Urząd Morski w Gdyni to instytucja, która na co dzień czuwa nad bezpieczeństwem żeglugi, realizuje inwestycje morskie i dba o ochronę wybrzeża. To również miejsce, gdzie pracownicy mogą wyrazić swoją artystyczną duszę. Urząd prowadził czwartą edycję wewnętrznego konkursu fotograficznego.

„Urząd Morski w Gdyni – ludzie, inwestycje, obiekty. Praca i zadania okiem Pracowników” taką nazwę nosi konkurs. Zmagania mają na celu pokazanie codzienności urzędu z perspektywy, tych którzy znają pracę urzędu najlepiej. Inicjatorem był Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni mgr inż. Anna Stelmaszyk – Świerczyńska.

W tym roku wpłynęło aż 100 zdjęć. Fotografie przedstawiały techniczne aspekty pracy urzędu, ale również piękno morskiej przyrody. Jury konkursowe po weryfikacji zgodności z regulaminem wybrało trzy najlepsze fotografie.

Pierwsze miejsce zdobył Damian Łozicki za klimatyczną fotografię „Latarnia Stilo nocą”. Drugie – Agnieszka Chmielnicka-Zawiślak za zdjęcie „Praca wre – wymiana pławy_2”. Trzecie miejsce przypadło Adamowi Inchastoyowi za ujęcie „Ostroga kamienna”.

„Latarnia Stilo nocą”, autor: Damian Łozicki, Starszy Latarnik w Bazie Oznakowania Nawigacyjnego

„Praca wre – wymiana pławy_2”, autorka: Agnieszka Chmielnicka-Zawiślak, Starszy Specjalista w Wydziale Spraw Pracowniczych

„Ostroga kamienna”, autor: Adam Inchastoy, Naczelnik Wydziału Prawnego.

Konkurs promuje pracę w administracji morskiej, rozwija kreatywność i buduje bazę zdjęć dokumentujących działania Urzędu. To również okazja, by docenić pasje osób, które na co dzień dbają o sprawne funkcjonowanie polskich obszarów morskich.

Urząd Morski w Gdyni odpowiada za administrowanie częścią polskich obszarów morskich. Nadzoruje infrastrukturę portową, toruje szlaki żeglugowe, prowadzi inwestycje oraz dba o ochronę środowiska morskiego. To dzięki jego pracy możliwa jest bezpieczna i sprawna żegluga oraz rozwój gospodarki morskiej.

fot. Urząd Morski w Gdyni

Idź do oryginalnego materiału